Rowerowa Stolica Polski – oficjalna Rywalizacja

01.06.2023
Featured image for “Rowerowa Stolica Polski – oficjalna Rywalizacja”

Kręć kilometry dla naszego miasta!

Przed nami oficjalna Rywalizacja do Rowerowej Stolicy Polski, która potrwa od 1 czerwca do 30 czerwca 2023 roku.
Zbliża się lato, a więc i rywalizacja rowerowa. Już 1 czerwca startujemy z oficjalną Rywalizacją do Rowerowej Stolicy Polski.

Jak wziąć udział w zabawie? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, stworzyć swój profil i wybrać rywalizację, do której chce się dołączyć.
W tym roku w Rowerowej Stolicy Polski już po raz piąty wystartują miasta prezydenckie. Do tej pory do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się 51 miast. Wśród nich poza Bydgoszczą są m.in. Poznań, Katowice, Białystok, Chorzów, Leszno, Toruń, Tarnów, Koszalin, Płock, Rybnik, czy ubiegłoroczny zwycięzca RSP Biała-Podlaska. Tegoroczną nowością jest rywalizacja gmin. Lista chętnych z dnia na dzień się powiększa. Wśród uczestników jest między innymi Jastrzębie-Zdrój.

Jak dołączyć?

  1. Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.
  2. Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Publiczne” – Rowerowa Stolica Polski 2023 – Dla miast.
  3. Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Jastrzębie-Zdrój.
  4. W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

Biorąc udział w rywalizacji, zyskujesz dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Zapisując się na trening, na pewno nie przegapisz czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJ, dla systemu IOS znajduje się TUTAJ.

Teraz czas na ostatnią prostą czyli Rywalizacje!

O nagrodach możecie przeczytać poniżej.

Atrakcyjne nagrody finansowe dla trzech najlepszych zawodniczek i trzech najlepszych zawodników w klasyfikacji lokalnej Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”, organizowanej w dniach od 01 do 30 czerwca 2023 r.

W ramach tego wydarzenia, Miasto przygotowało atrakcyjne nagrody finansowe dla trzech najlepszych zawodniczek i trzech najlepszych zawodników w klasyfikacji lokalnej Miasta Jastrzębie-Zdrój dla kobiet i mężczyzn.

Aby wziąć udział w Rywalizacji, należy zbierać kilometry i punkty dla Miasta Jastrzębie-Zdrój w aplikacji Aktywne Miasta. Uczestniczki i uczestnicy, którzy zajmą miejsca od 1 do 3 w klasyfikacji lokalnej kobiet i mężczyzn, będą kwalifikować się do otrzymania nagród finansowych z zastrzeżeniem § 4 ust 7 Regulaminu, zgodnie z poniższym rozkładem:

Klasyfikacja lokalna kobiet:

  • 1 miejsce: nagroda finansowa o wartości 3 000,00 zł brutto
  • 2 miejsce: nagroda finansowa o wartości 2 000,00 zł brutto
  • 3 miejsce: nagroda finansowa o wartości 1 000,00 zł brutto

Klasyfikacja lokalna mężczyzn:

  • 1 miejsce: nagroda finansowa o wartości 3 000,00 zł brutto
  • 2 miejsce: nagroda finansowa o wartości 2 000,00 zł brutto
  • 3 miejsce: nagroda finansowa o wartości 1 000,00 zł brutto

Nagrody finansowe zostaną wypłacone przez Organizatora lokalnego – Miasto Jastrzębie-Zdrój po potrąceniu odpowiedniego podatku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Dołączamy także Regulamin konkursu, który został przyjęty Zarządzeniem Prezydenta Miasta i zawiera szczegółowe zasady uczestnictwa w Rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” w Jastrzębiu-Zdroju.

Konkurs jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Ponadto, uczestnicy zajmujący miejsca od 1 do 100 w klasyfikacji lokalnej Miasta Jastrzębie-Zdrój nabędą prawo do otrzymania bidonu rowerowego z logiem Żelaznego Szlaku Rowerowego. Dodatkowo, każdy z uczestników Rywalizacji nabędzie prawo do otrzymania mapy-mini przewodnik Żelaznego Szlaku Rowerowego.

Wydawanie bidonów i map odbędzie się po zakończeniu Rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” oraz ogłoszeniu ostatecznego rankingu uczestników klasyfikacji lokalnej dla Miasta Jastrzębie-Zdrój. Termin planowany jest na połowę lipca 2023 r. Odbiór nagród osobisty jest konieczny i należy go dokonać najpóźniej do 31 grudnia 2023 r. w siedzibie Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój. Niestety, nagrody w postaci bidonów i map nie będą wysyłane pocztą i należy je odebrać osobiście. Przy odbiorze nagrody, osoby uprawnione będą zobowiązane do przedstawienia numeru ID nadanego uczestnikowi w aplikacji „Aktywne Miasta” oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość, takiego jak dowód osobisty lub paszport.

Zachęcamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze do wzięcia udziału w Rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” i reprezentowania Miasta Jastrzębie-Zdrój poprzez aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Powodzenia!

Jeśli masz pytania dotyczące sposobu i terminu odbioru nagród, możesz skontaktować się z Wydziałem Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji pod numerem telefonu 032 47 85 137 lub z Wydziałem Kultury i Sportu pod numerem telefonu 032 47 85 117. Tam uzyskasz wszelkie potrzebne informacje.


Udostępnij